неділя, 29 листопада 2015 р.

Актуально! Пластилинова колискова підриває соцмережі!

  Пластилиновий мультик "Колискова"
розчулює до сліз... Бережіть своїх рідних!
(Дивитися до кінця!)     
  

                    Робота студентки  3 курсу коледжу мистецтв ім. А.Ерделі ЗХІ Владислави        Мазур у рамках конкурсу "Кращий студент Закарпаття -2015"
 Мультфільм став своєрідним відеокліпом до пісні "Колискова" авторства гурту  Vivienne Mort (український інді-рок-гурт, який було засновано Даніелою Заюшкіною у 2007 році).


Моїм хлопчикам - прихильникам футболу. Яскраві моменти матчу "Олександрія"-"Металіст". 2:0. Перемога!

“Олександрія” підіймається на восьму сходинку, а “Металіст” продовжує оббивати зону вильоту (12 місце).


               

четвер, 26 листопада 2015 р.

Складні випадки наголошення слів

   Якщо бажаєте самостійно перевірити інші слова за словником, 

   завантажуйте "СЛОВНИК НАГОЛОСІВ" М. Погрібного безкоштовно,

   а також програму для відкриття словника






середа, 25 листопада 2015 р.

Підготовка до ЗНО-2016. Як правильно вживати числівники на позначення часу

   
    На жаль, і досі ще багато хто не знає, як треба точно позначати час, і питає: «Скільки зараз годин?» - замість «Котра година?». Чуємо інколи: «Зараз п'ятнадцять годин», - замість – «Зараз третя година дня» або «Зараз п’ятнадцята година».
    Щоб уникати таких помилок, потрібно пам’ятати, як правильно вживати числівники на позначення часу.
    Насамперед,  потрібно знати, що години в українській мові – жіночого роду і для позначення часу слід використовувати порядкові числівники, які відповідають на питання «Котра?».Тобто, коли на годиннику  «14.00», говоримо не «дві години», а «друга година дня», або «чотирнадцята година».
    ЗАПАМ’ЯТАЙ: правильне запитання українською мовою звучить: « Котра година?», «О котрій годині?».  Не «яка», не «скільки», а саме «котра»!
    Хвилини і секунди позначаються  кількісними числівниками, що відповідають  на питання «Скільки?» Тож говоримо «двадцять хвилин», «п’ять секунд».
    Форму «У скільки годин зустрінемося?» потрібно замінити на О КОТРІЙ ГОДИНІ?, а форму «Скільки годин?» – на КОТРА ГОДИНА? 
    Якщо потрібно сказати точний час (без хвилин), то слід використовувати прийменники О чи ОБ: о третій годині, об одинадцятій годині.
   Для позначення половини використовуємо прийменник НА: пів на десяту, опів на сьому.
   Називаючи точний час із хвилинами, слід пам'ятати, що до 30 хвилин треба вживати прийменник НА або ПО, а після 30 хвилин – прийменник ЗА або ДО.
   НЕПРАВИЛЬНО: пів сьомої (години), п’ятнадцять (хвилин) восьмої (години), без десяти (хвилин) три (години) .
   ПРАВИЛЬНО: п’ятнадцять (хвилин) на восьму (годину), п’ятнадцять (хвилин) по восьмій (годині), за десять (хвилин) третя (година), десять (хвилин) до третьої (години).
    Ніколи не запитуйте «Скільки на ваших?», коли просите когось глянути на свій годинник. Правильно буде  «Скажіть, будь ласка, котра година?».
 
       
            На годиннику 12.40

    Дванадцята година сорок хвилин.

    За двадцять хвилин перша (тринадцята).

    Двадцять хвилин до першої (тринадцятої).




 
             На годиннику 12.15

     Дванадцята година п'ятнадцять хвилин.

     П'ятнадцять хвилин на першу.

     П'ятнадцять хвилин по дванадцятій.

     Чверть на першу.   Чверть по дванадцятій

    
          
                        
                           На годиннику 15.50

                   Третя (п'ятнадцята) година п'ятдесят хвилин.

                   За десять хвилин четверта (шістнадцята).

                   Десять хвилин до четвертої (шістнадцятої)
 
 
 
 


              
                На годиннику 19.00


         Сьома (дев'ятнадцята) година




понеділок, 23 листопада 2015 р.

Учні-слухачі Малої академії наук учнівської молоді та члени наукового учнівського товариства "Мудра сова" Олександрійської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради беруть консультації в наукових керівників МАНУМ

 

             21 листопада 2015 року
на базі Кіровоградського державного педуніверситету ім В. Винниченка відбулися навчальні консультації для учнів-слухачів Малої академії наук учнівської молоді та членів наукових учнівських товариств.
   Консультувалися і учні нашої школи: Павленко Ярослав, учень 9 класу (секція української мови); Антонова Анна, учениця 10 класу (секція журналістики); Шарафан Олена, учениця 9 класу (секція історичного краєзнавства); Шульга Юлія, учениця 10 класу (секція валеології).
    Враженнями від консультацій поділилися Ярослав та Анна.
   «Зустріч з науковим керівником Ганною Василівною Волчанською завжди бажана і захоплююча! – повідав Ярослав.- Цього дня кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови  факультету філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка дала слушні рекомендації щодо написання науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, виправила помилки  у виборі тем робіт, підготувала учнів до роботи на першому етапі над темою науково-дослідницької роботи.
    Під час навчального практикуму на секції української мови ми мали змогу зануритися у глибини рідної  української мови, пізнати  її таємниці, працювали над синтаксичним розбором складних речень, повторюючи при цьому синтаксичні конструкції простого речення, пунктуацію, морфологію. Це хороший старт у підготовці до екзамену слухачів Кіровоградської МАНУМ».
    У захваті від заняття була і Анна Антонова. Все більше і більше приваблює дівчину журналістика. Анна  розповіла про Дмитра Шульгу, автора і ведучого «Єлисаветградського книговиру». Літературний критик, науковець дав інформацію учням-слухачам МАНУМ про себе,  про програму, співпрацю з їхнім науковим керівником  Іриною Ткаченко, про  спільно презентовані видання та прихильність юних читачів до програми. Всі переглянули кілька випусків програм. Анна для себе відзначила оригінальні знахідки директора програми, професійну операторську роботу, а також стриману інтелектуальність ведучого. Такий стильовий ефект вразив дівчинку і спонукав до роздумів над власною темою науково-дослідницької роботи.
    Задоволені та щасливі від спілкування повернулися діти до школи.

                                                                   





неділя, 22 листопада 2015 р.

10 клас. Сучасна інтерпритація любовної лірики Івана Франка. Відеофрагмент з уроку



   Тільки вміючи так, до самозабуття, до самозречення, кохати, тільки маючи такий могутній, неповторний талант, можна було створити прекрасну пісню великої любові, яка хвилюватиме й захоплюватиме серця людей вічно!..
   Чудова сучасна інтерпритація любовної лірики Івана Франка. Текст поезії "Чого являєшся мені у сні?" сприймається абсолютно органічно. І важко повірити, що слова написані на сто років раніше від музики… Наскільки вдалим є поєднання сучасного ламаного музичного ритму із довжиною віршового рядка!
    Молодці десятикласники! Це було для вчителя неочікувано і захоплююче!

пʼятниця, 20 листопада 2015 р.

Підготовка до ЗНО-2016. Шпаргалка для написання твору-роздуму

     

   Для багатьох абітурієнтів твір-роздум на ЗНО є чимось незбагненним, дехто немає абсолютно ніякого уявлення як його писати. Дана шпаргалка допоможе при написанні твору, адже вона містить зразки слів-виразів, на основі яких можна самостійно написти класний твір.

    Спробуй запам'ятати спеціальні слова і вирази, які допоможуть тобі викласти правильно думки

Спеціальні слова-вирази у   творі-роздумі 

     Дана шпаргалка може швидко допомогти вам із твором. Коли є бажання, потреба, час, то рекомендую ознайомитися із більш детальною інструкцією написання твору-роздуму у форматі ЗНО http://zno.if.ua/?p=357 

     А тепер відредагуй за дапамогою шпаргалки ось цей твір

     

Навчальні консультації Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді

                                                               
 
   

            Любі мої "манюні",

 21 листопада 2015 року о 9.00 на базі вищих навчальних закладів м.Кіровограда відбудуться навчальні консультації дпя учнів - слухачів Малої академії наук учнівської молоді та членів наукових учнівських товариств. Навчальні консультації розпочнуться згідно розкладу.


      Телефонуйте своїм науковим керівникам і домовляйтеся про зустріч!!!
      Розклад навчальних консультацій дивіться ТУТ

субота, 14 листопада 2015 р.

Пробне ЗНО - 2016. ТЕРМІНИ РЕЄСТРАЦІЇ ТА ДНІ ПРОВЕДЕННЯ

Під час проведення ПЗНО-2016 буде організована робота сервісу "Визначення результатів пробного зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100-200 балів" та надано доступ учасників до нього на інформаційних сторінках "Особистий кабінет учасника пробного ЗНО"


Для визначення результатів пробного ЗНО буде застосовуватися пороговий бал "склав/не склав"


Більш детальна інформація знаходиться на сайті ОРЦОЯО


вівторок, 10 листопада 2015 р.

Учні Олександрійської школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради написали Всеукраїнський радіодиктант національної єдності (Відеосюжет)

 
                                                     
          

   Щороку учні Олександрійської школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради беруть участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Для них це унікальна подія, яка відбувається на Українському радіо до Дня української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. За бажанням  відправляють  роботи на Українське радіо для перевірки або чекають, поки текст з’явиться на сайті чи буде підбито підсумки в прямому ефірі, щоб перевірити власноруч.
   Учні - за солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово!

субота, 7 листопада 2015 р.

Завдання XVI Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика

Конкурс проводиться відповідно до   листа   Міністерства освіти і науки України від 18 вересня 2015 року № 1/9-445. Метою конкурсу є утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед учнівської молоді, виховання пошани до національної культури й традицій.  
У конкурсі беруть участь учні 3-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, учні професійно-технічних та  студенти   вищих навчальних закладів  усіх форм власності.
Конкурс передбачає чотири етапи:
І етап – 9 листопада 2015 року в загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах;
ІІ  (районний,  міський) етап –   листопад  2015 року в районах та містах обласного   підпорядкування    (для  студентів  вищих   навчальних    закладів -  І етап);
ІІІ (обласний) етап –  19 грудня 2015 року в м. Кіровограді;
IV етап (підсумковий) – у січні 2016 року.

Завдання XVI Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика

 https://docs.google.com/document/d/1GHmRJfJwVLdfAoYo2J0wnPKUatFHr30L38UdsUQ0_XQ/edit