пʼятниця, 1 грудня 2017 р.

Календар перенесення робочих днів у 2018 році з урахуванням встановлених законом святкових і неробочих днів в Україні



















Подібні перенесення Кабінет Міністрів України рекомендує з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу


середа, 29 листопада 2017 р.

5 клас. Контрольна робота з теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія» (тестові завдання)

Тема. Контрольна робота № 4 з теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія» (тестові завдання)
навчальна: перевірити знання учнів із теми «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;
виховна: виховувати любов до мови.
Внутрішньопредметні зв'язки: орфоепія, фонетика, орфографія, пунктуація.
Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключової компетенції).
Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.
                                                                                    ХІД УРОКУ

    I.      ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
   II.     МОТИВАЦІЯ ПІЗНАВАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
            ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

     Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань закритої й відкритої форми. Проведення інструктажу щодо їх виконання.

  III.   ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ 

субота, 25 листопада 2017 р.

На лiтературному вечорі з Оксаною Забужко в м. Кропивницькому

   Минулого четверга учні та педагоги Олександрійської  загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради відвідали літературний вечір, присвячений творчості Оксани Забужко,  письменницi, поетеси, фiлософа, культуролога. Зустріч відбулася в обласному музично-драматичному театрі імені Кропивницького, де гостя презентувала книгу - роман «Після третього дзвінка вхід до зали забороняється» та інші свої твори. Зустріч пройшла в театрі  з аншлагом. Оксана Забужко  прочитала уривки зі своїх творів. Велике враження справив на аудиторію уривок з оповідання «Альбом для Густава». І хоч твір був написаний 12 років тому - виявився пророчим. Письменниця перебачила деякі моменти власної біографії та  війну на Донбасі.  
   Неабияке враження було і від мови письменниці: така образна і рясніла трохи незвичними  українськими словами  та фразами англійською. Оксана Забужко зізналася, що їй дуже подобається мова української діаспори за нормами 20-х років минулого століття і не імпонує невправна дикція нинішніх радіо - і тележурналістів. А англійські слова  для неї, певно, органічні тому, що свого часу викладала в кількох університетах США. 
   Завуч школи Антонова О. Л. на пам”ятних квитках

четвер, 23 листопада 2017 р.

Тиждень української мови та літератури в Олександрійській школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради

Метою проведення тижня української мови та літератури є створення українського мовленнєвого середовища, що дозволить учням реалізувати знання, отримані на уроках української мови, в активному мовленнєвому спілкуванні; популяризація українського слова; розширення творчих можливостей учнів та виявлення обдарованих дітей.

            

неділя, 19 листопада 2017 р.

Красуні осені

            Відеопрезентації красунь 8 класу для участі в конкурсі року "Королова осені"



            

             

вівторок, 10 жовтня 2017 р.

VІIІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. (м. Кропивницький)

Відео учасника святкового відкриття VІIІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, призера V,VІ,VІI етапів Конкурсу Олега Хирси, учня Олександрійської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради


неділя, 8 жовтня 2017 р.

10 клас. Українська література. Тестові завдання для самоконтролю за творчістю Івана Нечуя-Левицького, Панаса Мирного, Бориса Грінченка

Тестові завдання можуть бути використані для самостійної та індивідуальної підготовки учнів до тематичного оцінювання, ЗНО, а також вчителем при проведенні тематичної перевірки навчальних досягнень учнів
І рівень
1. Вкажіть, хто з відомих українських письменників назвав І.Нечуя-Левицького «всеобіймаючим оком України», «артистом зору»:
а) Т.Шевченко;
б) І.Франко;
в) Леся Українка;
г) О.Маковей.
2. Вкажіть, що є предметом зображення в повісті І.Нечуя-Левицького «Кайдашева сім’я»:
а) трагічні події українського села, пов’язані з підготовкою до реформи 1861р.;
б) традиційний патріархальний устрій українського села;
в) сім’я як середовище безперервних конфліктів, зумовлених надто великою кількістю людей;
г) розшарування селянства, розпад патріархальних норм родинного життя під тиском пореформених обставин, темрява і неуцтво, індивідуалізм.
3.Вкажіть, що заперечує автор у повісті «Кайдашева сім’я», створюючи комічні ситуації і сцени:

неділя, 1 жовтня 2017 р.

Спасибі, вчителі, за вашу місію подвижницьку й святу!

Спасибі, вчителі, за вашу місію подвижницьку й святу!
               БЕЗ ПАФОСУ
Прекрасні слова прихильності вчителям лунають сьогодні з вуст дітвори та їх батьків. І вкотре починаєш розуміти,  наскільки ця  професія важлива і складна. І якщо ти не любиш дітей або не маєш терпіння, не обирай її.
Школа повинна бути другою домівкою, а вчитель-другою мамою, яка зрозуміє, підтримає, допоможе.
Тож красно дякую   за привітання  учням, батькам, колегам, адміністрації школи.  Надіюся, що у доброму гуморі продовжимо співпрацю!
Велика подяка моїм восьмикласникам за гумористичний випуск "Шкільних новин" з нагоди Свята Вчителя та чудову хореографічну композицію "Учительський вальс".



           

"ВІДПОВІДЬ НЕСКОРЕНОГО НАРОДУ" (За Листом МОН України від 19.09.2017 № 1/9-505 “Про відзначення Дня захисника України”

Український інститут національної пам’яті пропонує присвятити заходи до Дня захисника України вшануванню воїнів УПА, що боролися за незалежність України, продовжили державотворчі традиції Українського народу.
Для освітян Інститут підготував методичні рекомендації до відзначення в загальноосвітніх навчальних закладах Дня захисника України, присвяченого 75-річчю формування УПА «Відповідь нескореного народу», які прислужаться для організації тематичних і військово-патріотичних акцій, зокрема Уроку захисників, флеш-мобу, дискусійного майданчика, повстанської платформи та інших заходів, присвячених Українському визвольному рухові.
Лист МОН України від 19.09.2017 № 1/9-505"Про відзначення Дня захисника України"

неділя, 24 вересня 2017 р.

VІIІ Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка урочисто відкриває м. Кропивницький

  Урочистості з нагоди початку VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка відбудуться 10 жовтня 2017 року у м. Кропивницькому ( Лист МОН № 1/9-495 від 14.09.17 року )
  Щорічно у престижному Конкурсі беруть участь близько тисячі учнів 5- 11-х класів загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, студентів та курсантів вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, а також молоді люди з різних куточків світу.
  Загалом Конкурс відзначається високою активністю серед дітей та юнацтва, проходить піднесено й урочисто.
  У Міністерстві освіти радять навчальним закладам країни провести 10 жовтня відкриття конкурсу.  Більше про конкурс 

субота, 23 вересня 2017 р.

План підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році

  Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.

 Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.

   До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.
  Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня.   Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, іспанської, німецької, французької мов – 29 травня, англійської мови – 1 червня, біології – 4 червня, історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня.
  Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.
  Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

пʼятниця, 11 серпня 2017 р.

Про деякі питання щодо організації виховної роботи у навчальних закладах у 2017/2018 навчальному році Лист МОН 1/9-413 від 27.07.17 року

 Міністерство надсилає аналітичні матеріали щодо проблемних питань, які мають місце в дитячому середовищі.
 Особливе місце відводиться життєвим навичкам - навичкам протидії соціальному тиску, що допомагають молоді навчитися незалежно діяти у сучасному світі. Вони сприяють формуванню гармонійно розвиненої особистості, її кращій соціальній адаптації, інтелектуальному та емоційному благополуччю, позитивній і здоровій поведінці
Життєві навички — низка психологічних і соціальних компетентностей, які допомагають людині ладнати зі своїм внутрішнім світом і будувати продуктивні стосунки із зовнішнім оточенням.



середа, 2 серпня 2017 р.

Календарне планування на 2017-2018 н.р. Укрліт. 5-8 клас (з предметними компетентностями, видами робіт)

За оновленою програмою відповідно до наказів Міністерства освіти і науки України № 52 від 13.01.2017 р та №201 від10.02.2017 р.

   Складено за Програмою для загальноосвітніх навчальних закладів. Українська література. 5-9 класи.
 Програма затверджена Наказом Міністерства освіти і науки України від 07.06.2017 року, № 804.

Розвантаження програми відповідно до наказу № 100 Міністерства освіти і науки України від 6.02.2015 р. та відповідно до наказу № 617 Міністерства освіти і науки України від 3.06.2016 р.

                    Календарно-тематичне планування. Укрліт. 8 клас 

                    Календарно-тематичне планування. Укрліт. 5 клас

                    Календарно-тематичне планування. Укрліт. 6 клас

                    Календарно-тематичне планування. Укрліт. 7 клас

Календарно-тематичне планування уроків з української мови та літератури на 2017-2018 н.р. (5-11 класи)

Учителі-словесники зможуть використати орієнтовнІ матеріали календарно-тематичого планування за оновленими програмами

Календарне планування. Укрмова. 5-8кл. 


Календарне планування. Укрліт. 5-8кл. 

Перший урок у 2017 - 2018 навчальному році


Розробки уроків та позакласних заходів
для проведення Першого уроку в 2017/2018 навчальному році

Матеріали до Першого уроку 2017-2018 н. р. ТУТ


ДЖЕРЕЛО




середа, 19 липня 2017 р.

Електронні підручники навчальної програми 2017/2018

Усі підручники оновленні згідно навчальної програми на 2016/2017 рік, рекомендованою Міністерством освіти і науки України.
Дуже зручні сайти як для перегляду в режимі онлайн, так і для завантаження підручників
http://mta.ua/stat/pidruchniki_dlya_shkoli



  http://portfel.at.ua/       
  http://pidruchnyk.com.ua/                            


Завантажуймо собі і дітям!

ДЖЕРЕЛО  

середа, 12 липня 2017 р.

На Свято Петра і Павла варімо «молодий борщ», готуймо рибу та печімо дітлахам «Мандрики»

ЩО ТРЕБА ОБОВ’ЯЗКОВО ЗРОБИТИ В  ДЕНЬ ПЕТРА І ПАВЛА 12 ЛИПНЯ?

    Перш за все, піти в храм на службу, перед цим вмиваючись з трьох джерел (це гарантувало захист Петра протягом року). Також в цей день наші пращури намагалися сповідатися і причаститися, завершивши, таким чином, Петрів піст. Тобто, очистити не лише тіло, а й душу.
    Приготувати рибу. Жінки вірили, що риба на святковому столі – це гарантія миру і щастя в домі.
    Також в цей день в Україні готували перший «молодий борщ», в якому всі інгредієнти були нового врожаю – і буряк, і капуста, і помідори. І неодмінно борщ повинен бути з молодим півником. Дана традиція гарантувала забезпечене життя протягом року.
     І, звичайно, мами пекли своїм діткам «Мандрики» – булочки або пончики з сиром і фруктами. Вважалося, що на Петра і Павла «зозуля Мандріком вдавилася» і перестає кувати.
     Покататися на гойдалках. Якщо в цей момент засміятися, то неодмінно щасливим будеш. А якщо заплачеш, життя скоротиш.
     Обов’язково треба йти в гості. Робиться це для того, щоб в суєті не забути про рідних і друзів.

ЩО В ЦЕЙ ДЕНЬ НЕ МОЖНА РОБИТИ

четвер, 6 липня 2017 р.

День Весілля Купали ( Вселенський Вогонь грає "весілля" з Вселенською Водою)

Згідно з ведичних традицій, в ніч з 6 на 7 липня , коли святкується Весілля Купали, Вселенський Вогонь з'єднується (грає "весілля") з Вселенською Водою. Це "весілля" ініціюється і супроводжується Вселенським коливанням Тимчасового поля Всесвіту, через що всі бажання, загадані в цю ніч, виконуються.
   Таємниця Купальської ночі велика, і її ще ніхто не розгадав до кінця. Тому спогади про енергію цієї ночі можуть зробити в житті людини неможливе. Повна назва свята – "Весілля Вогню і Води в Ніч Пробудження Часу" – можна вимовляти як мантру на виконання бажань за допомогою Сил Часу, Вогню і Води. На санскриті вона звучить так: "Агні вадхууварау Джала віваахасамскара антів раатрі прабодхака вела".
   Це свято – вселенське. Ще маги знали про те, що всі стихії Всесвіту розгорнулися з першостихії – Часу, або хрональнее поле, що охоплює весь Всесвіт.
    Саме в цей день – день Весілля Купали – по Вселенському полю часу проходить хвиля. Вона йде зі швидкістю, що набагато перевищує швидкість світла, і миттєво досягає найвіддаленіших куточків Всесвіту. Хвиля викликає таємничі і незрозумілі явища. У цю ніч вода і вогонь освячуються, цвіте папороть і інші "чаклунські" трави – розрив-трава, нечуй-вітер, а всі лікарські трави набирають найбільшу силу.

субота, 1 липня 2017 р.

Список літератури: Що читати влітку учням 5-11 класів? За рекомендацією МОН

Позакласне читання допоможе дітлахам підготуватися до наступного навчального року, розважить під час канікул та забезпечить новими знаннями.

 Зауважу, що в кожній окремій школі вчителі можуть додавати до списку інші книги або скорочувати перелік на свій розсуд.

субота, 18 березня 2017 р.

Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах у 2016/2017 навчальному році Лист МОН № 1/9-149 від 13.03.17 року

     Орієнтовні вимоги
  до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців)
у системі загальної середньої освіти у 2016/2017 навчальному році:

Строки проведення 

Оформлення атестаційної роботи (зразок)
Оформлення відповідей на завдання атестаційної роботи
Виставлення оцінок за ДПА
Орієнтовні вимоги  до змісту атестаційних робіт Нормативи оцінювання диктанту

ДЖЕРЕЛО: http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/55087/






пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Гра – квест "Відомий і невідомий Шевченко"

   На відзначення  203 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка та 156 пам’ятних років у школі-інтернаті для старшокласників була проведена Гра – квест "Відомий і невідомий Шевченко".
У грі брали участь три команди: «Шевченкознавці», «Кобзарі», «Кобзареві внуки».
Мета гри-квесту: формувати в учнів уміння працювати в команді; розвивати здатність до взаємодії; формувати громадянську і загальнокультурну компетентності; розвивати творчі здібності дітей; виховувати почуття гордості за Україну, за її національного генія – Тараса Григоровича Шевченка.
     Кожна команда отримала маршрутний лист:
 1.Шевченко. Цікаві факти (бібліотека)
 2.Озвуч картину (кабінет директора)
 3.Незабутні події в житті Шевченка (кабінет завуча)
 4.Підказка (кімната психолога)
 5.НЛО (невпізнаний літературний об’єкт) (кабінет заступника директора з виховної роботи)
 6.Склади прислів’я про Кобзаря (кімната логопеда)
 7. Чи знаєш ти Шевченка…? (кімната педагога-організатора)
 8. Географічно – літературний Шевченко (кабінет географії)
  За ігровою технологією квесту команди за певний проміжок часу повинні були за маршрутним листом завітати до

«Соняшник»-2017: нехай усміхнеться фортуна!

   VIII Всеукраїнська народознавча гра «Соняшник»-2017 стартувала і в Олександрійській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради.
  3 березня 2017 року 70 учнів школи вступили у двобій з багатотисячною армією шанувальників сонячної гри. Нехай дітям усміхнеться фортуна!

          

          

понеділок, 20 лютого 2017 р.

ІV етап грандіозного мовного проекту ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика


      Завершився останній, ІV етап грандіозного мовного проекту, в якому взяли участь учні та студенти навчальних закладів Кіровоградської області – переможці ІІІ (обласного) та учасники ІV (загальнонаціонального) етапів ХVІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
      Урочистості з нагоди нагородження переможців і сам конкурс відбулися на базі Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв) Кіровоградської обласної ради за участі
Таборанського Володимира Петровича, голови організаційного комітету ІІІ (обласного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації, кандидата історичних наук;
Кричун Людмили Петрівни, голови журі конкурсу, декана факультету філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидата філологічних наук;
Бондаря Василя Васильовича, представника Ліги українських меценатів, доцента кафедри видавничої справи та редагування Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка;
Нудного Василя Михайловича, заступника директора з навчально-організаційної діяльності комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського».
        Серед 36 учасників, переможців та учасників фінального етапу, і наш вихованець-учень 7 класу Хирса Олег.
        Вітаємо Олега

четвер, 16 лютого 2017 р.

Вперед до свого Олімпу – через МАН!

   11 лютого 2017 року учні Олександрійської загально освітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Кіровоградської обласної ради брали участь в урочистому відкритті ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук учнівської молоді, яке відбулося на базі Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
    В урочистій, дружній атмосфері привітали молодь з початком наукових баталій Неля Іванівна Мазур, виконавчий директор Кіровоградської Малої академії наук учнівської молоді, президент Малої академії наук, ректор Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, доктор філологічних наук, професор Олег Анатолійович Семенюк,  заступник начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської обласної державної адміністрації Лідія Францівна Шатна, директор Кіровоградського обласного навчально-виховного комплексу (гімназія-інтернат – школа мистецтв), народний артист України, професор Анатолій Єгорович Коротков.
      Вітаючи присутніх почесні гості відмітили, що протягом останніх років кількість учасників II етапу Всеукраїнського конкурсу МАН України не зменшується, а збільшується. Це є підтвердженням того, що молодь

понеділок, 6 лютого 2017 р.

Вітаємо переможця ІІІ (обласного) етапу VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

    4 лютого 2017 року в комунальному закладі «Навчально-виховне об’єднання «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» – гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області»  відбулася церемонія нагородження та заключний етап VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
    Серед переможців ІІІ (обласного ) етапу  та учасників ІV( заключного) етапу Конкурсу і вихованець нашої школи, учень 7 класу Хирса Олег, розумний, талановитий, креативний хлопчина. Втретє із рук начальника управління освіти, науки, молоді та спорту Кіровоградської ОДА  Таборанського В. П.  та голови журі Конкурсу декана факультету філології та журналістики Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидата філологічних наук  Кричун Л. П.  він одержує нагороди та  подарунки. Надіємося, що четвертою  буде нагорода із рук міністра освіти Лілії  Гриневич.
     Нехай твоя робота, Олеже, буде визнана однією з найкращих!  Успіхів!!!